Ciekawe wydarzenia szkolne

VIII TURNIEJ SIATKARSKI BONDUELLE

W sobotę 9 kwietnia 2016r. w Gimnazjum nr1 im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie już po raz ósmy odbył się Międzygimnazjalny Turniej Siatkarski Dziewcząt o Puchar Dyrektora Firmy „Bonduelle” Polska S.A. Jak co roku zorganizowali go Nauczyciele Wychowania Fizycznego z gimnazjum. W tym roku wzięło udział sześć drużyn. Cztery zespoły przyjechały z zaprzyjaźnionych gimnazjów z Inowrocławia, Rojewa, Dąbrowy Biskupiej i Złotnik Kujawskich. Dwie pozostałe drużyny to siatkarki z klas sportowych : 3f i  2e . Po uroczystym otwarciu turnieju przez Wicedyrektora Gimnazjum Pana  Aleksandra Kręca i występu szkolnego zespołu Cheerleaders, zawodniczki pełne entuzjazmu i nadziei zaczęły przygotowywać się i rozgrzewać do gry. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach A i B. Następnie kolejno z każdej grupy, drużyny grały o miejsca (A1 –B1 o miejsca I i II, A2 – B2 – o miejsca III i IV, A3–B3 o miejsce V i VI.   Zespoły siatkarek wykazały się ogromną walecznością i charakterem. Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze. Była radość, nowe znajomości i dobra zabawa.
Po kilkugodzinnych i emocjonujących siatkarskich zmaganiach, drużyny zajęły następujące miejsca: I miejsce- Gniewkowo kl. 3f, II miejsce -  Dąbrowa Biskupia, III miejsce - Inowrocław, IV miejsce – Gniewkowo kl.2e, V miejsce – Złotniki Kujawskie,  VI miejsce –  Rojewo.

Bardzo miło było nam gościć przedstawiciela firmy „Bonduelle” Polska S.A.  Pana Zenona Tomaszewskiego, którzy wraz z Wicedyrektorem gimnazjum Panem Aleksandrem Kręcem  nagrodzili wszystkich uczestników turnieju. Każda siatkarka otrzymała gratulacje i upominek w formie maskotki, a wszystkie drużyny po pamiątkowym pucharze. Dziewczęta z drużyn zwycięskich dodatkowo zostały odznaczone medalami. Za całokształt prezentowanych umiejętności i sportowego ducha przyznano cztery wyróżnienia dla Moniki Przybylskiej kl.2e i Wiktorii Kryszak kl.3f z Gniewkowa oraz  zawodniczek z Dąbrowy Biskupiej i Inowrocławia. Wszystkim drużynom i wyróżnionym zawodniczkom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Podziękowanie

Dyrektor Gimnazjum nr1im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie  Elżbieta Torgowska składa serdeczne podziękowania:
Dyrektorowi Bonduelle Polska S.A. za ufundowanie pucharów, medali dla drużyn zwycięskich i upominków dla wszystkich zespołów biorących udział w turnieju, Panu Zenonowi Tomaszewskiemu za pomoc w organizacji turnieju, wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego gimnazjum za zorganizowanie turnieju oraz opiekę nad młodzieżą, trenerom zaprzyjaźnionych  drużyn.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym >>>