Ciekawe wydarzenia szkolne

ASTROSZKOŁA w Naszej Szkole

ASTROSZKOŁA to seria spotkań z astronomią popularną w miejscowościach, gdzie znajdują się kujawsko-pomorskie astrobazy. Pomysłodawcą i autorem cyklu jest Piotr Majewski – członek Rady Programowej projektu ASTROBAZA KOPERNIK, Mistrz Mowy Polskiej, dziennikarz Polskiego Radia PiK, autor audycji „Radio Planet i Komet” oraz licznych publikacji telewizyjnych i prasowych poświęconych tematyce astronomicznej. Ideą ASTROSZKOŁY jest ukazanie Wszechświata jako ogromnego teatru, w którym rozgrywają się niesamowite historie – czasem nawet o zabarwieniu sensacyjnym. W ASTROSZKOLE porzucamy więc trudne wzory i wielkie liczby na rzecz snucia pasjonujących opowieści.

Lista zagadnień jest bardzo różnorodna i obejmuje m.in. zagadkę Gwiazdy Betlejemskiej, wirtualną wyprawę na Marsa, tajemnicę obłoków srebrzystych (NLC) oraz sztukę astrofotografii krajobrazowej. Spotkaniom towarzyszy autorska, multimedialna wystawa zdjęć ukazujących piękno nieba gwiaździstego nad Pomorzem i Kujawami. Jak przystało na porządną szkołę, każda prelekcja trwa godzinę lekcyjną, po której następuje sesja pytań i odpowiedzi z udziałem publiczności. Zajęcia w ASTROSZKOLE każdorazowo kończą się zaproszeniem do obserwacji nieba za pomocą ilustrowanego kalendarza astronomicznego.

Dnia 11. maja 2016 r. spotkanie z ASTROSZKOŁĄ odbyło się w Naszym Gimnazjum. Oprócz uczniów gimnazjum uczestniczyli w nim uczniowie z pozostałych placówek oświatowych z Gminy Gniewkowo, a także przekszkolaki. Pan Piotr Majewski wszystkicj nas zaczarował przybliżając w ciekawy i obrazowy sposób zagadnienia astronomiczne.

Foto ze spotkania >>>