Ciekawe wydarzenia szkolne

Bydgoscy siatkarze w naszym gimnazjum…

25 maja 2016r. do Gimnazjum w Gniewkowie przybyli trenerzy i siatkarze ekstraklasowej drużyny Łuczniczki Bydgoszcz. Wśród gości pojawili się pierwszy trener zespołu Piotr Makowski, jego asystent Marian Kardas i siatkarze pierwszej drużyny Wojciech Jurkiewicz i Mateusz Sawicki. Na wstępie goście opowiedzieli o swoich karierach, po czym  odbył się pokazowy trening i mecz. Na spotkanie z naszymi gośćmi przybyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum wraz z nauczycielami, trenerami i instruktorami a także miłośnicy siatkówki z terenu miasta i gminy. Trybuny wypełnione były po brzegi. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali wypowiedzi trenerów i siatkarzy chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat siatkówki. Zadawali pytania dotyczące życia zawodowego i prywatnego siatkarzy. Trenerzy jak i siatkarze bardzo gorąco zachęcali wszystkich obecnych do uprawiania nie tylko siatkówki ale również innych dyscyplin sportowych zarówno rekreacyjnie jak i zawodowo. W pokazowym treningu i meczu prowadzonym przez przybyłych trenerów wzięły udział uczennice z klas sportowych 2e i 3f z gimnazjum wraz siatkarzami. Nasze siatkarki z dużym przejęciem, zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w ćwiczeniach doskonaląc swoje umiejętności siatkarskie. Po treningu wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny. Zespoły pod kierunkiem przybyłych trenerów rozegrały mecz. Rozgrywki siatkarskie dostarczyły wszystkim wiele emocji i wrażeń a zdobyte punkty były nagradzane oklaskami publiczności. Na zakończenie nasi goście bardzo chętnie rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć.