Wycieczki szkolne

Kolejne stolice padły łupem gniewkowskich gimnazjalistów  !!!

Przed trzema laty zaproponowaliśmy społeczności naszego gimnazjum zorganizowanie wycieczek krajoznawczo-turystycznych do najciekawszych miast w Europie. Propozycja ta spotkała się z tak dużym entuzjazmem ze strony zarówno uczniów jak i rodziców, że od tego momentu zwiedziliśmy Paryż z Disneylandem, Wenecję i Rzym, a w tym roku Amsterdam i Londyn. W wyjeździe do dwóch ostatnich miast w dniach od 15.05 do 20.05.2016 r. udział wzięło 46 uczniów oraz 4 opiekunów. Młodzież intensywnie zwiedzała najważniejsze miejsca tych jakże ciekawych miast. Rejs po kanałach Amsterdamu, panorama roztaczająca się z London Eye, przejazd pod kanałem La Manche, wizyta w Muzeum Historii Naturalnej czy obiad w chińskiej dzielnicy Soho na pewno pozostaną długo w pamięci uczniów. Szczególnie w Londynie młodzież mogła zetknąć się z budowlami, miejscami oraz pomnikami osób znanych im z podręczników do historii, języka polskiego czy zajęć artystycznych. Każdy mógł też w praktyce zweryfikować i podnieść swoje umiejętności językowe co chętnie wszyscy czynili. Znalazło się też cos dla fanów agenta 007. Spacerując  brzegiem Tamizy  zwiedzający mogli podziwiać  budynek, będący filmową siedzibą MI6 czyli tajnej brytyjskiej służby wywiadowczej, do której należał James Bond.

Organizatorzy:
Paulina Krychowiak-Popławska
Aleksander Kręc

Foto z wycieczki >>>

Wycieczka w Karkonosze i do Wrocławia

W dniach od 10 do 13 maja 32-osobowa grupa gimnazjalistów wzięła udział w wycieczce w Karkonosze i do Wrocławia. Uczniowie pod opieką pań: Izabeli Mitaszki, Joanny Pawelskiej  i Anny Polak zobaczyli Wodospad Szklarki i Kamieńczyka, poznawali historię Sudeckiego  Bractwa Walońskiego. Niewątpliwie największym osiągnięciem jednak było pokonanie dość stromej dla uczniów i długiej drogi na Szrenicę – ten, kto tego dokonał, naprawdę mógł poczuć się dumny! Poza tymi atrakcjami, gimnazjaliści udali się do źródeł rzeki Łaby, które wciąż – mimo nadchodzącej wiosny – pokryte były grubą warstwą śniegu.

W kolejnym dniu wycieczki młodzież podziwiała Karpacz. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Świątynię Wang, po czym ruszyli na pieszą wędrówkę górskim szlakiem. Dotarli do Samotni, Strzechy Akademickiej i przez Biały Jar wrócili do centrum miasta.

W czwartym dniu wycieczki młodzież zwiedzała Wrocław. Niezwykłe wrażenia wywarło na uczniach Afrykarium z mnóstwem gatunków egzotycznych ryb.

Gimnazjaliści, pełni wrażeń, wrócili do swoich domów i już dziś snują plany odnośnie do kolejnych wycieczek.

foto z wycieczki >>>

Wyjazd do Berlina

10 grudnia 2015 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Berlina na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Impreza ta, której tradycja kultywowana jest w całych Niemczech,  co roku przyciąga tysiące turystów poszukujących  świątecznej atmosfery, grzanego wina i przepysznych smakołyków.  Taką atmosferę można znaleźć w 60 miejscach w Berlinie. My wybraliśmy się na najsłynniejszy jarmark odbywający się na  Gendarmenmarkt, tzw. „żandarmi rynek”. Nazwa ta została zapożyczona od jednostek zbrojnych, które tu niegdyś stacjonowały oraz działającego do lat 80-tych  XIX w. największego niemieckiego, cotygodniowego targowiska płodów rolnych. Każdy z nas znalazł na jarmarku coś dla siebie i mnóstwo prezentów dla swoich bliskich.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Reichstagu, gmachu niemieckiego parlamentu. Najbardziej spektakularnym detalem całego kompleksu była szklana kopuła. Spiralna kładka powiodła nas na platformę widokową, która wieńczyła szczyt budowli, skąd  wszyscy mogliśmy podziwiać przepiękną panoramą miasta.

Zobacz więcej w galerii zdjęć >>>