Jak co roku, pierwszy dzień wiosny był w naszej szkole obchodzony jako Szkolny Dzień Talentów.
Podczas lekcji fizyki uczniowie klas pierwszych odkrywali tajniki hydrostatyki, kinematyki, siły odśrodkowej czy prawa Pascala, wykonując szereg ciekawych, twórczych doświadczeń. Przyświecało im hasło "Fizyka wokół nas" pokazujące, że fizyka to nie tylko jedna z wymagających nauk ścisłych, ale przede wszystkim rzeczywistość, która otacza każdego z nas na co dzień. Aby nieco "oswoić" trudno brzmiące zagadnienia fizyczne, uczniowie sami przygotowali szereg ciekawych doświadczeń i pokazywali je swoim koleżankom i kolegom, zdobywając jednocześnie tak cenną dziś umiejętność autoprezentacji. Co ważne - właśnie ta twórcza, odkrywcza pasja młodzieży zyskała głębokie uznanie nie tylko wśród obserwujących naukowe poczynania nauczycieli, ale przede wszystkim wśród uczniów szczerze zaciekawionych pokazami i pomysłowością rówieśników.
Podczas zajęć artystycznych i muzyki uczniowie doskonalili krok podstawowy poloneza pod czujnym okiem prowadzącej, p. Agnieszki Szafrańskiej. Lekcja wpisywała się w plan poznawania kanonu tańców narodowych, ale jednocześnie była ciekawym urozmaiceniem wielu działań podjętych przez nauczycieli z okazji pierwszego dnia wiosny. Podczas przerw uczniowie tworzyli ogromnych rozmiarów plakat o tematyce wiosennej. Zdolne ręce naszych gimnazjalistów wyczarowały wiele motywów związanych z tą piękną porą roku. Były różnego rodzaju kwiatki, napis "wiosna" oraz spływająca rzeką Marzanna. Wspólna praca powstawała przy nastrojowej muzyce. Uczniowie z chęcią i zaangażowaniem brali udział w malowaniu, a także korzystali z możliwości uczestnictwa w wiosennym quizie zorganizowanym przez Samorząd Szkolny. Symboliczny cukierek w nagrodę za poprawną odpowiedź był zachętą dla niejednego łasucha. Korytarz szkolny zdobiły plakaty wykonane przy pomocy kolorowych sprayów. Wiosna - nawet jeśli niewidoczna tego dnia na dworze - w szkole otaczała nas wszędzie.
Klasa II d wraz z opiekunami wybrała się podczas w tym dniu na wycieczkę do Grodu Mikołaja Kopernika. Realizowała temat: Toruń miastem Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem. Celem wyjazdu było zapoznanie z historią i geografią miasta, poznanie walorów i obiektów turystycznych, poszerzenie wiedzy geograficznej i astronomicznej oraz poznanie życiorysów ciekawych ludzi. Podczas zajęć terenowych uczniowie posługiwali się tradycyjnym planem miasta oraz Google Maps. Odnajdywali ciekawe miejsca i zabytki Torunia. Wykorzystywali swoją wiedzę jako przewodnicy oprowadzając kolegów Szlakiem Mikołaja Kopernika i przedstawiając jego zasługi dla nauki.
W dniu talentów uczniowie klasy I b (biologiczno - chemicznej) wzięli udział w warsztatach dotyczących kręgowców. Zajęcia miały charakter dwuetapowy. Część pierwsza zajęć odbyła się w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Głównym ich elementem było zapoznanie z żyjącymi tam gatunkami zwierząt, a także z metodami ich hodowli. Druga część zajęć odbyła się w pracowni biologicznej, gdzie uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat kręgowców oraz umiejętnością zastosowania w praktyce wiedzy zdobytej w trakcie wizyty w zoo. Uczniowie rozwiązywali zadania, które wymagały, m.in. zdolności twórczego myślenia oraz obsługi mikroskopu świetlnego.
Więcej zdjęć znajdziecie w albumie fotograficznym